WYBÓR SIŁOWNI WEDŁUG ARNOLDA

Źródłem artykułu, jest fragment książki „edukacja kulturysty„, wydanej w 1977r. napisanej przez samą legendę kulturystyki Arnolda Schwarzeneggera.
Zawiera ona bardzo ciekawe, i unikatowe podejście do sportu które zaprowadziło mistrza na sam szczyt.

 

 

DŁUGOŚĆ TRENINGU

Na początku twój trening powinien trwać co najmniej godzinę. Stopniowo będziesz wydłużał go do dwóch godzin. Dlatego bardzo ważne, aby wybrał miejsce, w którym poczujesz się całkiem swododnie, i które będzie inspirowało cię do ciężkiej pracy.

(NIEDŹWIEDŹ: W późniejszych latach ta teza została obalona, było wielu kulturystów którzy trenowali dużo krócej, np ośmiokrotnty mr.olympia Dorian Yates który trenował ok 45 minut. )

 

WYBÓR SIŁOWNI / NASTAWIENIE

W ciągu ostatnich 14 lat bywałem na siłowniach, w których od razu było mi dobrze. Gdzie od razu czułem wspaniałe wibracje i przypływ energii, a wszystko za sprawą ich wyglądu. Inne siłownie, gdy tylko przekraczałem ich próg wywoływały u mnie depresję. Najbardziej nie lubię siłowni, które powodują rozluźnienie. Jednym z kryteriów oceny siłowni jest to, kto na niej ćwiczy. Bardzo pomaga, jeśli wielu kulturystów trenuje w niej przed zawodami. takiej właśnie atmosfery potrzebujesz. Możesz zwracać się do tych osób z prośbą o pomoc i polegać na nich – na pewno pomogą w osiągnięciu właściwego nastawienia do treningu. Osobiście preferuję miejsca, gdzie widać duże ciężary i proste maszyny. Prawdziwie toporny sprzęt, który wygląda jak narzędzia tortur. Takie siłownie wywołują ochotę na ostry trening. Z doświadczenia wiem także, że domowe siłownie, mają ujemny wpływ na intensywny trening. Twoja kuchnia i salon są za blisko. Przyłapujesz się na myślach typu : „powinienem zrobić jezcze jedną serię, czy pooglądać telewizję. W domu czycha zbyt wiele pokus. Jeśli jednak poświęcisz pół godziny na dojazd na siłownie, z pewnością zdecydujesz się także na sumienne ćwiczenie. Chociażby dlatego, by nie jechać taki kawał drogi na darmo. Siłownia którą wybierzesz powinna mieć także odpowiednią wentylację. Obok twojego psychicznego nastawienia, odpowiednia ilość tlenu jest najważniejszą rzeczą w czasie treningu. W siłowni powinno być również chłodno, jeżeli będzie zbyt ciepło, poczujesz się ospały. Cała twoja energia zostanie wyssana[…]

Witryna www.trenujzniedzwiedziem.pl używa plików cookies aby zapewnić użytkownikom wygodę korzystania z naszej witryny.
Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Polityka prywatności