Najlepsze cytaty i złote myśli Arnolda, których nie znajdziesz nigdzie indziej! SPRAWDŹ!!!

Najlepsze cytaty Arnolda Schwarzeneggera

 

Od najmłodszych lat jestem wiernym fanem inspirującego człowieka jakim jest Arnold Schwarzenegger. Arnold pochodził i wychowywał się w małej miejscowości w powojennej Austrii, nie przeszkodziło mu to jednak zostać legendą kulturystyki, jednym z najbardziej opłacanych aktorów w kina, gubernatorem stanu Kalifornia czy wżenić się w rodzinę Kennedych, a także zostać multimilionerem. Ciekawy jest również fakt że swojego pierwszego miliona Arnold nie zarobił na kulturystyce czy aktorstwie, ale na nieruchomościach!  Przez ostatnie kilka lat udało mi się kilkukrotnie przeczytać jego biografię „pamięć absolutna”, książkę „poradnik kulturysty”, zdobyć archiwalne czasopisma, przeczytać i obejrzeć wiele wywiadów, i obejrzeć kilka filmów w których grał, chociaż według mnie aktorem był średnim. Udało mi się jednak zarchiwizować wiele cytatów oraz złotych myśli Arnolda oto one :

 

1970 Arnold Schwarzenegger 

„W momencie otrzymywania czeku za zdobycie swojego pierwszego tytułu mr.olympia od promotora i właściciela sali Toma Minnichielo… „Tommy, co jest do kurwy jasnej? Taką sumę wydaje tygodniowo na same witaminy!”

 

1974 Pumping Iron  Arnold Schwarzenegger 

 

„Kiedy miałem 10 lat naszła mnie myśl, że w czymś muszę stać się najlepszy”

 

1975 Arnold Schwarzenegger 

„Dla zdrowia najlepszymi aktywnościami są „pompowanie mięśni” i dźwiganie ciężarów”

 

1975 Arnold Schwarzenegger 

„Popatrz na biednego Louie Ferrigno. On jest taki malutki, teraz to będzie musiał jeść dużo spaghetti i kotletów by mnie pobić”

 

1975 Z filmu Pumping Iron  Arnold Schwarzenegger 

„Mleko jest dla dzieci, gdy się dorośnie trzeba pić piwo”

 

1975 Arnold Schwarzenegger 

„Puszczając odo do swojego partnera treningowe, podczas wizyty w jednym z nowo otwartych klubów’ Arnold w sposób niepodobny do niego, zaczął pomrukiwać jak lew przy każdym powtórzeniu. Później kiedy wyszliśmy do szatni, większość trenujących również zaczęła warczeć robiąc swoje ćwiczenia. Arnold zażartował:” widzisz jak moje dzieci podążają za mną?”

 

1977 Arnold podczas wywiadu Arnold Schwarzenegger

„Są jakieś reguły, co robić a czego nie podczas zawodów?”

„Oczywiście; jednak, gdy stajesz się gwiazdą wszystko i wszyscy są po twojej stronie. Tak jak w przypadku Ali Mohammeda, nawet gdy zagrał nieczysto na ringu, nikt nie brał tego na poważnie. Dla przykładu, nie powinieneś rozmawiać, gdy pozujesz, łamałem tą zasadę notorycznie, co dekoncentrowało innych. Gdy przechodziłem od póz obowiązkowych do pozy prezentującej biceps, odwracałem się do gościa obok i mówiłem, ”Jaka szkoda, kiepsko wygląda” lub działałem odwrotnie, udając, że jestem słabszy, by upewnić go, że jest jedynym możliwym zwycięzcą. Pewnego razu, odesłałem mojego konkurenta za scenę. Był ogromny, fantastyczny, a publiczność szalała zarówno za nim jak i za mną, tak więc ostateczny wynik nie był przesądzony. Po około 15 minutach pozowania, powiedziałem mu, że mam dość i powinniśmy obydwaj zrezygnować i odejść. Zgodził się, odwrócił i odszedł, ja pozostałem. Nie spodobało się to widzom i tak właśnie wygrałem swój pierwszy tytuł Mr. Olympia w 1970 roku.”

 

1977 Arnold podczas wywiadu Arnold Schwarzenegger

 Czy podchodzisz poważnie do planów związania się z zawodowym aktorstwem?

„Tak, chodzę na zajęcia do szkoły aktorskiej i jestem przekonany, że jest to zawód, który chce wykonywać. W tej chwili poszukuję odpowiednich ról.  Jestem już całkiem pewny, jakie będą. Znasz nowelę Hemingway’a The Killers? Chciałbym zrobić jej remake, zagrać postać ściganą przez dwóch gangsterów – Swede’a. Jestem świadomy, że na świecie jest tylko jeden, niepowtarzalny Arnold oraz że nigdy wcześniej takiej osoby na nim nie było, a także, że nie sprawdzę się  grając role negatywne. Robert De Niro zabijający w Taksówkarzu, to doskonałość, jego aparycja, powoduje, że ludziom podoba się jego kreacja. Natomiast, w moim przypadku takie role nie wchodzą w rachubę, jestem duży i dlatego muszę grać role przeciwne do mojej sylwetki. W rozwoju swojej kariery nie powinieneś nikogo naśladować. Jedyna rzecz, którą będę robił, to rzeczy nieoczekiwane. Nieważne czy będzie to rola w The Killers czy coś innego, prawdopodobnie zagram ofiarę.”

 

1977 Arnold podczas wywiadu Arnold Schwarzenegger

„czy bierzesz narkotyki?” 

„Tak, trawkę oraz hasz, żadnych ciężkich. Rzecz w tym, że robię to co lubię. Nie odbija mi na punkcie własnego zdrowia. Wiem, że powinienem brać witaminy, ale na co dzień o połowie z nich zapominam. Nie lubię nosić ze sobą sterty buteleczek. Gdy wychodzę z siłowni, zapominam o kulturystyce. Każda dziewczyna, nawet ta, która straciła na formie jest w stanie podniecić mnie, nie będę wahał się by umówić się z nią. Jeśli dobrze się kocha, może nawet ważyć 70kg, nie ma to znaczenia.”

 

1979 Arnold Schwarzenegger 

„Kiedy miałem 10 lat marzyłem o Ameryce i o tym by być innym niż wszyscy”

 

1979 Arnold the Education of a Bodybuilder – 1979 Arnold Schwarzenegger 

„Mój sekret, to trzyczęściowa formułka, której nauczyłem się w klubie – pewność siebie, pozytywne podejście i uczciwa ciężka praca. Wielu ludzi jest świadomych tej zasady, ale bardzo niewielu potrafi wprowadzić ją w życie. Codziennie słyszę kogoś mówiącego”Jestem za gruby muszę zrzucić 15kg, ale mi się to nie udaje. Wydaje mi się że nigdy się nie poprawię” Znienawidziłbym siebie gdybym podchodził do spraw w ten sam sposób, gdybym był tak słaby”

1979 W czasie wywiadu w programie Johny Carsona Tonight Show Arnold Schwarzenegger 

„Dobre napompowanie jest jak dobry seks. Trenuję dwa, czasami trzy razy dziennie. Za każdym razem uzyskuję napompowanie. To jest wspaniałe uczucie. Mam uczucie jakbym miał orgazm przez cały dzień…”

 

1979 Arnold Schwarzenegger 

„Czym innym jest idealizowanie bohaterów, a zupełnie czym innym wyobrażanie siebie na ich miejscu. Gdy spotykałem wspaniałych ludzi, mówiłem do siebie „Ja też tam będę”

 

1979 Arnold The Education of a Bodybuilder  Arnold Schwarzenegger 

„Pamiętam swój pierwszy trening. Do siłowni jechałem trzynaście kilometrów na rowerze, a potem trenowałem z ciężarami jak nawiedzony. Po treningu wsiadłem na rower i chciałem wracać do domu, ale się przewróciłem. Byłem tak osłabiony, że z ledwością mogłem go utrzymać. Moje nogi były jak z waty. Całe ciało było bez czucia i pulsowało. Oparłem się na rowerze i zacząłem go pchać. Jakiś czas później ponownie próbowałem na niego wejść, i znów się przewróciłem, i do samego domu szedłem piechotą, pchając rower przed sobą. To było moje pierwsze doświadczenie z ciężarami, ale zwariowałem na ich punkcie”

 

1979 Arnold Schwarzenegger 

„Że należę do zwycięzców, wiedziałem już w późnych latach szcześćdziesiątych. Wiedziałem, że moim przeznaczeniem są wielkie rzeczy. Ludzie mogą mówić że takie myślenie jest nieskromne. Zgadzam się „Skromność” nie jest słowem, które pasuje do mnie i mam nadzieję, że nigdy nie będzie”

 

1980 (wspominając swój powrót i zwycięstwa w mr.olympia 1980) Arnold Schwarzenegger 

„Po pięcioletniej przerwie w startach, ponowne zastosowanie wojny psychologicznej było czymś wspaniałym”

 

1980 Arnold Schwarzenegger 

„Ponieważ pochodzę z Austrii, ludzie przypisują mi niemieckie cechy charakteru. Ja nie mam  obsesji na punkcie dokładności. Chcę po prostu robić rzeczy jak należy”

 

1980 Arnold Schwarzenegger 

„Joe Weider może być wspaniałym przyjacielem, ale jak tylko wejdziesz z nim w interesy musisz uważać na swoją dupę”

 

1983 Arnold Schwarzenegger 

„Amerykanie są ludźmi myślącymi pozytywnie i ludźmi sukcesu, zawsze celującymi w szczyt”

 

1985 Arnold Schwarzenegger 

„Ameryka reprezentowała miejsce, gdzie ludzie osiągali sukcesy i nie było limitów ograniczających czyjeś marzenia… Zdałem sobie sprawę że siedzi we mnie duch Amerykański. Mam uczucie jakbym tutaj żył w moim przeszłym życiu, ponieważ czuję się tu jak w domu”

 

1986 Arnold Schwarzenegger 

„W pewnym momencie poczułem, że jeżeli będę kontynuował karierę kulturystyczną, moje podstawowe potrzeby zostaną zaspokojone. Jednakże, takie spełnienie grozi utratą uczucia głodu robienia czegokolwiek innego. Więc zerwałem związki”

 

1986 Arnold Schwarzenegger 

„Conan był darem niebios w mojej karierze, ale Terminator automatycznie podwoił moją cenę”

 

1988 Arnold Schwarzenegger 

„Ludzie w Europie widzą miliony powodów, dla których nie miało by ci się udać. Amerykanie mają za sobą tą cudowną historię rozwoju. Wszystkie wspaniałe rzeczy które mi się przydarzyły, przydarzyły mi się po przyjeździe tutaj”

 

1990 Arnold Schwarzenegger 

„Czułe godziny są milsze z kobietami, cygara smakują mi jednak lepiej w męskim towarzystwie.”

 

1990 Arnold Schwarzenegger 

„Możesz na mnie wrzeszczeć, możesz wzywać mnie na plan w środku nocy, możesz kazać mi czekać godzinami – tak długo, jak tylko to co pokaże się na ekranie nie będzie perfekcyjne”

 

1990 Arnold Schwarzenegger

„Trenując bicepsy, wyobrażam sobie wysokie góry. Dzięki swojej wyobraźni przekonałem się, że potrafię wszystko, kiedy tylko mocno, bardzo mocno tego chcę i wierzę, że to osiągnę.”

 

1991 Arnold Schwarzenegger 

„Jedyną osobą z którą na prawdę chciałbym pracować jest Clint Eastwood. On jest moim wielkim idolem”

 

1992 Arnold Schwarzenegger 

„Mam wiarę w siebie. To jedna rzecz którą posiadam. A kiedy masz wyraźną wizję czegoś, dojdziesz do celu. Moja wizja, jaką miałem będąc 15 letnim chłopcem, była wyraźna. Zostanę mistrzem świata w kulturystyc. A kiedy 15 lat temu grałem w filmie Stay Hungry, powiedziałem sobie „jest tam Clint Eastwood … jest Charles Bronson i Warren Beatty, dlaczegóż więc nie ja?” Wygląda że nie ma tam za dużo ludzi, więc dlaczego nie ja? Tam jest miejsce dla jeszcze jednej osoby, wygląda na to że mogę się tam wcisnąć!”

 

1993 Arnold Schwarzenegger 

„Czasami czuję się sfrustrowany że siedzi we mnie więcej energii niż mogę wykorzystać…. tyle energii”

 

 

1995 Arnold Schwarzenegger 

„Wszystko co zdarzyło się w moim życiu jest jak sen. Czasami zdaje mi się, że usłyszę głos mojej mamy krzyczącej „Arnold wstawaj!”, i obudzę się z powrotem w małej wiosce w Austrii. Myślę o tym często i mam nadzieje że to tylko sen”

 

1996 (Przemawiając na Uniwersytecie Winconsin) – Arnold Schwarzenegger 

„Chciałbym podziękować mojej kochanej żonie, Marii Shriver, najlepszej kobiecie na ziemi. Jeżeli miałbym o niej nie wspomnieć… zapomnij o seksie przez tydzień”

 

1997 Arnold Schwarzenegger 

„Sądzę że w przyszłości zaskoczę wszystkich ludzi, tym co będę robił”

 

2000 podczas wizyty prezydenta Kwaśniewskiego w USA. Arnold Schwarzenegger

„Naprawdę kocham Polskę”

 

2003 Arnold Schwarzenegger 

„Śmiali się kiedy chciałem być najlepszym kulturystą na świecie, śmiali się kiedy chciałem być wśród najbardziej rozpoznawalnych aktorów, polityka też była obiektem drwin, a jednak zostałem gubernatorem, legendą kulturystyki a kwestia „I’ll be back” jest jedną z najbardziej rozpoznawanych w historii kina, teraz ja się z nich śmieję.”

 

2003 Arnold Schwarzenegger

„(…) podczas kręcenia filmu nikt nie zdawał sobie sprawy, że ta fraza zdobędzie tak wielką popularność. Mówiąc szczerze, miałem ochotę ją zmienić, ponieważ moim zdaniem nie brzmiała zbyt dobrze: „Albibek” czy jakoś tak. Te dwa l w środku wszystko psuły. Proponowałem reżyserowi inną wersję: „I will be back”, ale nie zgodził się. Tłumaczyłem, że Terminator pochodzi z innego świata, jest obcy w Ameryce i dlatego posługuje się wyuczonym angielskim, który z definicji brzmi sztucznie, podręcznikowo. Konstrukcja I will wydawała mi się bardziej na miejscu. James Cameron jednak postawił na swoim… no i okazało się, że cały świat oszalał na punkcie tego jednego zdania. To niesamowite. Podobnie zresztą stało się w przypadku kwestii „Hasta la vista, baby” – też nie miałem pojęcia, że zrobi ona taką karierę. Tego się nigdy nie wie. Teraz często wykorzystuję swoje filmowe teksty podczas publicznych wystąpień. Kiedy na przykład spotykam się z dziećmi w szkołach i zachęcam je do sportowego trybu życia, zawsze na końcu dodaję: „I pamiętajcie – jeżeli będziecie dbać o swoje zdrowie, uczyć się dobrze i trzymać z dala od narkotyków, to ja do was wrócę… I’ll be back”

 

2004 Arnold Schwarzenegger  

„Każdego ranka, kiedy wstaję z łóżka, podnieca mnie myśl, że mogę mieć wpływ na życie innych ludzi.”

 

2004 Arnold Schwarzenegger

„Może powinienem wrócić do szkoły i się pouczyć”

 

2004 New York Times Arnold Schwarzenegger

„Nie potrzebuję żadnych pieniędzy. Mam wszystkie”

 

2004 Arnold Schwarzenegger

„W końcu przyjechałem [do USA] w 1968. Miałem puste kieszenie, ale pełno marzeń. Właśnie trwała kampania prezydencka. Pamiętam, jak oglądałem Nixona i Humpreya w telewizji. Przyjaciel, który mówił po angielsku i niemiecku przekładał dla mnie. Słyszałem Humpreya mówiącego rzeczy, które brzmiały jak socjalizm, właśnie to od czego uciekłem. Ale potem usłyszałem Nixona. Mówił o przedsiębiorczości, ograniczaniu rządowych interwencji, zmniejszeniu podatków i wzmocnieniu obronności. Słuchanie Nixona było jak oddychanie świeżym powietrzem. Zapytałem przyjaciela „Z jakiej on jest partii?”. Mój przyjaciel odpowiedział „On jest republikaninem”. „Więc i ja jestem republikaninem” rzekłem.”

 

2005 Wspominając swoje lata młodzieńcze  Arnold Schwarzenegger 

„Byłem jak kosztowny samochód, nie było jednak drogi, po której można byłoby jechać. Miałem zapał, a potrzebowałem koncentracji i wizji dokąd zmierzam”

 

2005 Arnold Schwarzenegger

„Bądź głodny sukcesów, bądź zdrowy, bądź dżentelmenem, mocno wierz w siebie i pokonuj granice możliwości”

 

2005 Arnold Schwarzenegger 

„Sens życia to nie zwykła szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie”

 

2007 Arnold Schwarzenegger 

„Nie bój się porażki, zawsze powinieneś być dumny z tego że spróbowałeś, nigdy nie powinieneś wstydzić się tego że ci się nie udało. Mogłeś ugiąć się pod wymówkami, i nigdy tego nie zrobić, lecz tego nie zrobiłeś. Wiedziałeś że to będzie trudne, wiedziałeś że to będzie nieprzyjemne, że to może być niekomfortowe.. Ale zrobiłeś to mimo wszystko, to jest właśnie ODWAGA!”

 

 

2010  o przepisach antyimigracyjnych w Arizonie. Arnold Schwarzenegger

„Miałem wygłosić przemówienie do absolwentów w Arizonie, ale się bałem, że z moim akcentem zostanę deportowany”

 

2010 Arnold Schwarzenegger

„Pieniądze szczęścia nie dają. Mam teraz 50 mln dolarów, ale jestem tak samo szczęśliwy jak wtedy, kiedy miałem 48 milionów”

 

 

2018 Do Donalda Trumpa 2018r.

„Panie prezydencie, właśnie widziałem twoją konferencję z Władimirem Putinem. To był wstyd. Stałeś tam jak ciapa, jak mały fan. Zastanawiałem się, kiedy poprosisz go o autograf albo selfie.”

 

(mówiąc o poprzednim prezenterze, do publiczności w czasie ASC) Arnold Schwarzenegger 

„Ostatni raz, kiedy widziałem mordę, taką jak ta, to miała haczyk”

 

Publicznie do Rachel McLish na scenie w Las Vegas podczas zawodów profesjonalistów Arnold Schwarzenegger 

„Rachel, muszę powiedzieć, że uwielbiam sposób w jaki trzymasz w palcach ten mikrofon”

 

 

 

 

 

Witryna www.trenujzniedzwiedziem.pl używa plików cookies aby zapewnić użytkownikom wygodę korzystania z naszej witryny.
Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Polityka prywatności