Jak schudnąć nawet 10 kg bez diety? 5 sposobów!

Bez wątpienia głównymi przyczynami nadwagi, oraz chorób cywilizacyjnych w dzisiejszych czasach jest złe odżywianie, takie jak wysoko przetworzone produkty, słodycze czy fastfoody. 

Media karmią nas sprzecznymi często nie prawdziwymi  informacjami.      W super marketach bardzo często możemy znaleźć, bardzo wysoko przetworzone produkty, nafaszerowane cukrem, lub syropem glukozowo-fruktozowym pod przykrywką „fit”, które tak na prawdę niczym nie różnią się od tych niezdrowych produktów!.

Na praktycznym przykładzie swoim, i swoich podopiecznych, stwierdzam, że w przypadku źle zbilansowanej diety, zmiana tych kilku nawyków żywieniowych, pozwala UWAGA już nawet w 1 tygodniu stracić nawet 3 kilogramy ( w zależnośći od stopnia zanieczyszczenia organizmu, oraz zatłuszczenia) bez żadnych głodówek, ani drastycznej diety!.  Oczywiście spadek wagi nie jest spowodwany jedynie utratą tkanki tłuszczowej, dochodzą tutaj również takie czynniki jak retencja wody w organiźmie.
Jednak samo stosowanie się co do tych zasad pozwoli ci :

-Odzyskać dobre samopoczucie

-Odzyskać zdrowie

-Poprawić odporność organizmu

-lepiej się wysypiać

-zlikwidować problemy z zasypianiem

-Odzyskać energie 

-Zwiększyć libido 

-stracić zbędne kilogramy

 

Jestem w 100% pewien że stosując się co do tych zasad przez conajmniej 7 dni nie będziesz już nigdy chciał/a wracać do starych nawyków żywieniowych!

 

zasada 1:  Wyeliminuj słodycze, oraz słodzone napoje.

Czy wiesz że 1 puszka coca coli zawiera aż 8 łyżeczek cukru?

O szkodliwości cukru mógłbym napisać co najmniej 4 osobne artykuły, ale tutaj postaram się to jak najbardziej streścić.

Wyeliminuj wszelkie słodzone napoje zawierające cukier takie jak: jogurty, soki, słodzone napoje, pseudo fit produkty takie jak np „dr.vit”,  kubuś etc.
Pij jedynie wodę ( kawa, herbata może zostać ale nie używaj cukru), w trudnych chwilach można ratować się dietetyczną colą (cola zero, pepsi max, cola light etc), te produkty zawierają wiele szkodliwych substancji, jednak nie zawierają tuczącego cukru.

 

Zasada 2: Jedz dużo warzyw  i owoców

Warzywa i owoce dostarczają bardzo wiele cennych mikro. makro elementów, witamin oraz minerałów

Początkowe odstawienie cukru będzie dość dość „dużym ciosem” dla naszego organizmu, przypominające symptomy tak duże jak odstawienie narkotyków! ( tak cukier to narkotyk) 

Zasada którą kieruję się ja, i polecam swoim klientom to wybieranie warzyw i owoców RÓŻNOKOLOROWYCH.

 

Zasada 3:  Zadbaj o swoje jelita!.

Nie mam tutaj na myśli od razu kupowania drogich suplementów czy probiotyków, florę bakteryjną jelit można uzupełnić naturalnymi produktami, których spożywanie może dać nam zdumiewające efekty.

Produkty które pomogą zregenerować ci twoje jelita i układ pokarmowy to m.in kefiry, kiszone ogórki, kiszona kapusta ( nie mylić z kwaszona), jogurt naturalny, maślanka

 

Zasada 4: Pij dużo płynów!

Płyny to nie tylko woda, możemy tutaj bez wyrzutów sumienia, dodać wszystkie napoje które spożywamy w ciągu dnia takie jak zupa, kawa, herbata etc.

Przyjmuje się żeby na 1 kalorie spożywać ok 2ml wody. 

Dla kobiety o wadze ok 60kg będzie to ok 2,5l wody

Dla męzczyzny o wadze ok 100kg będzie to  ok 4l wody.

 

5: Ruszaj się więcej.

Nie mam na myśli tutaj sporej ilości czasu, spędzonej na bieżni, na sam początek polecam zainstalować sobie w smartfonie aplikacje do liczenia kroków, i zalożyć sobie za cel przebycia ok 5 000 kroków dziennie, większość osób pokonuje znacząco większy dystans podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków!  jeżeli nie uda ci się przebyć podanej ilości kroków  w ciągu dnia, wybierz się na spacer wieczorem, i „dobij” do podanego limitu!

 

 

 

Witryna www.trenujzniedzwiedziem.pl używa plików cookies aby zapewnić użytkownikom wygodę korzystania z naszej witryny.
Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Polityka prywatności