DLACZEGO NIE ROŚNIESZ?

Lato dobiega końca, jesień i zima to czas oblegania klubów fitness i osiedlowych siłowni. Jedni chcą w końcu się poruszać, inni trochę schudnąć i zadbać o swoje zdrowie, a jeszcze inni pragną zdobyć nieco masy mięśniowej, i to właśnie ta grupa stanowi największą część moich czytelników, i to właśnie do nich skierowany jest ten wpis.Jeżeli jesteś przekonany że wszystko robisz dobrze, ale mimo to nie rośniesz, ten artykuł jest właśnie dla ciebie.

 

Mniej białka więcej węgli

Aby rosnąć trzeba dużo jeść, praw natury się nie oszuka, na budowę nowych tkanek potrzebny jest nie tylko budulec, ale również paliwo. Tak naprawdę, to najczęściej właśnie paliwa brakuje. Pierwszym krokiem, jaki powinna zrobić osoba pragnąca nabrać trochę masy mięśniowej jest ograniczenie ilości białka w diecie, (o ile jest go za dużo, zwykle jest mocno przesadzone), 2 gramy białka na kilogram masy ciała w zupełności wystarcza.

To właśnie białko jest najbardziej termogennym makroskładnikiem i najmocniej napędza metabolizm. Oczywiście nie zmienia to faktu , że białko pochodzenia zwierzęcego powinno znaleźć się w każdym posiłku, nie trzeba jeść kilograma mięsa dziennie żeby przytyć, zbyt duża podaż protein może skutecznie ograniczyć wzrost masy! Na masie należy pozostawić sobie „rezerwę”, aby w trakcie redukcji nieco podnieść ten makroskładnik i „zaskoczyć organizm„,  i bardziej wykorzystać możliwości antykataboliczne i przyśpieszające przemianę materii. A kilogramy zostawiamy do liczenia wagi produktów węglowodanowych. To właśnie paliwa (czyli węglowodanów) potrzebujemy najbardziej naszemu organizmowi do budowania masy. Ryż, kasza, makaron, ziemniaki, płatki owsiane duża ilość właśnie tych produktów powinna znaleźć się na naszych talerzach, jeżeli chcemy przybrać na wadzę. Od momentu wstania, do samego wieczora należy spożywać posiłki obfite w kalorie i węglowodany.

Okres zdobywania masy mięśniowej ma ten ogromny plus, że nie trzeba przejmować się każdą spożytą kalorią. Uwagę przede wszystkim należy przykładać do nadmiaru pożywanego pokarmu, bo tylko on jest w stanie przynieść nam upragniony wzrost masy. 

 

Nie zawsze jednak powodem brakuj zwiększenia wagi jest nie odpowiednia dieta. Odpowiada ona za 90% takich przypadków, ale nie można pominąć pozostałych 10%, na które  mogą składać się pozostałe przyczyny. Sposób odżywiania jest podstawowym filarem odpowiedzialnym za efekty w modelowaniu sylwetki.

 

Bez opierdalania!

Drugi niezwykle ważny czynnik, to TRENING. Od jego prawidłowego wykonywania zależy bardzo wiele w procesie zdobywania masy mięśniowej. Po pierwsze, ostry trening daje sygnał organizmowi, że trzeba rosnąć (uszkodzenia włókien mięśniowych, które odbudowują się większe i silniejsze). Jeżeli bodziec (trening) będzie zbyt słaby i mięśnie nie odczują potrzeby adaptacji, która polega na zwiększeniu masy i siły, to nici z pożądanych efektów.

 

Śpij więcej.

Trzecim filarem sukcesu w modelowaniu sylwetki jest, prawidłowa regeneracja, na którą składa się bardzo wiele czynników. Najważniejszy z nich to oczywiście odpowiedni sen, Właśnie w nocy następuje kluczowa regeneracja organizmu

Witryna www.trenujzniedzwiedziem.pl używa plików cookies aby zapewnić użytkownikom wygodę korzystania z naszej witryny.
Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Polityka prywatności