BOLDENON

EQUIPOSE bo tak brzmi zazwyczaj nazwa handlowa tej substancji, cząsteczkę ma podobną do metandienonu. Nic dziwnego, gdyż został stworzony w trakcie próby wyprodukowania iniekcyjnej i długo działającej formy popularnej mety. W tym celu grupę metylową przy węglu C17 chroniącą cząsteczkę środka  podczas pierwszego przejsćia prze wątrobę, zamieniono na undecylenian, czyli ester o jeden atom węgla dłuższy niż w przypadku deca-durabolinu. Otrzymano jednak mocno odmienny od metanabolu steryd, który znacznie częściej porównywany jest do nandrolonu.

Gdzieś między metą a decą

Rzeczywiście  boldenon jest mieszanką najlepszych cech metandienonu i nandrolonu pozostając jednocześnie środkiem jedynym w swoim rodzaju. Zapewnia dobrą jakość mięśnia, waskularyzację i zwiększa siłę. Nie powoduje takich przyrostów jak nandrolon czy meta ale mięsień jest za to gęsty i twardy. Boldenon można zaliczyć do czołówki androgenów wpływających na nerki do wydzielania erytropeetyny, co przyczynia się do zwiększenia ilości czerwonych krwinek i gęstości krwi, a w efekcie polepszenia pompy mięśniowej. W przypadku wysokich dawek lub przy cyklach redukcyjnych z innymi silnymi androgenami zaleca się zażywanie aspiryny w celu zmniejszenia krzepliwośći krwi.

 

Steryd dla wielkich koni

Boldenon odziedziczył swoją nazwę handlową po słynnym wyścigowym koniu gdyż właśnie ten gatunek jest najczęstszym użytkownikiem Equipose. Cele stosowania to większa muskulatura bez straty kondycji i znaczny wzrost apetytu. Właśnie przez pożywienie oddziałowuje na kondycje boldenon jest lubianą substancją w środowisku sportów walki  i basebalu, co skutkuja wieloma dyskwalifikacjami. Z uwagi na długi ester (undecylenian) substancja czynna pozostaje w ustroju przez minimum 5 miesięcy, więc nie jest to dobry środek jeżeli istnieje pradopodobieństwo badań antydopingowych. Boldenon najprawdopodobniej najbardziej ze wszystkich środków wpływa na zwiększenie apetytu, na cykach masowych to oczywiście duża zaleta, ale na redukcji dla wielu osób ten fakt stanowi sporoą niedogodność. Wzrost apetytu u niektórych może być tak silny, że znacznie obniża komfort przygotowań do zawodów. Nie każdy jednak jest w tym samym stopniu wrażliwy na ten efekt. Boldenon przez większość osób stosowany jest właśnie w okresach budowania masy mięsniowej i łączony wtedy z testosteronem lub innym aromatyzującym środkiem, aby uzyskać sporo mięśni dobrej jakości. Odpowiedzialny jest za dużą gęstość i twardość muskulatury, oczywiście daleko mu w dalszym ciągu do trenbolonu, ale boldenon mówiąc prostymi słowami w porównaniu do trenbolonu nie „ryje łba”. Często oba te śrdoki łączone są na redukcji, oczywiście w towarzystwie testosteronu. Jednak większość fanów sportów sylwetkowych i niezbyt długiego życia używają go głównie na masie, bo jak pisałem wcześniej wzrost apetytu jest drastyczny. 

 

Tajniki stosowania

Najmniejszą wartą rozpatrzenia dawką boldenonu ( o ile stężenie na opakowaniu jest wiarygodne, co jest rzadokością) wyosi 300-400mg tygodniowo, co wynika z faktu iż mamy doczynienia z dość delikatnym środkiem, a objawia się to w skutkach pożądanych oraz ubocznych o czym później. Według zaawansowanych użytkowników stosowanie dawki powyżej 1000mg to marnotrastwo, gdyż nie zauważymy zbyt dużego przeskoku. Trzeba także zauważyć że boldenon przez długi ester jest środkiem rozkręcającym się przez conajmniej miesiąc, a odczuwalne działanie  odczuwalne może być dopiero nawet w 6-7 tygodniu, więc cykle krótsze niż 10 tygodni nie mają żadnego sensu. Nie polecam tego środku początkującym ponieważ po odstawieniu utrzymuje się on w organiźmie jeszcze kilka tygodni.

 

Boldenon solo? 

Boldenon jako jeden z niewielu androgenów który można stosować pojedynczo bez testosteronu. Wynika to między innymi ze słabego blokowania osi HPTA przy umiarkowanej dawce do (500mg) Wrażliwe osoby jednak nawet przy niedużym wspomaganiu zablokują wydzielanie naturalnego testosteronu i będą musiały zastosować apteyczny odblok. Nie mówią oczywiście o dużych dawkach i łączeniu boldenonu z innymi środkami, gdyż w takiej sytuacji odblok jest 100% koniecznością.

Skutki uboczne

Działanie boldenonu często porównywalne jest do nandrolonu, ale oba związki różnią się znacznie budową cząsteczki i tylko ten drugi środek wykazuje działanie progestagenne (charekterystyczne dla progesteronu)  Boldenon jest średnio wrażliwy na aromatyzację, a powsrtające estrogeny niezbyt mocno wiążą się z powstającym receptorem. Przy umiarkowanych dawkach retencja wody oraz ryzyko ginekomastii jest niewielki, duże dawki lub spora indwidualna wrażliwość na te działania, zmieniają sytuację i możemy doświadczyć obu dolegliwości. Wystarczy jednak zastosować antagonistę ER (np tamofiksen) aby ich całkowicie uniknąć. Przy zaawansowanych cyklach z użyciem innych aromatyzujących substancji większość osób musi włączyć IA np femara, armidex ) gdyż w takiej sytuacji estrogeny powstałe z boldenonu to tylko wycinek tej grupy metabolitów. Słabemu działaniu estrogennemu towarzyszy mała androgenność boldenonu. Jest on niemal całkowicie odporny na działanie 5 alfa reduktazy. Przy niedużych dawkach istnieje małe prawdopodobieństwo wystąpienia endrogennych skutków ubocznych, czyli tłustej cery, agresji, wypadania włosów z głowy i ich porostu na ciele. Dojście do 1000mg tygodniowo oczywiście zmieni całkowicie postać rzeczy, chociaż warto pamiętać że 1 gram boldenonu będzie mniej androgenny niż 500mg testosteronu.

 

Podsumowanie i dostępność

Boldenon jest zatem środkiem delikatnym, ale niech was to nie zwiedzie w dalszym ciągu jest on sterydem, więc stosując go trzeba mieć się na baczności . Zestawienie skutków ubocznych wraz z efektami pożadanymi daje dość pozytywny obraz danej substancji wydaje się ona być dość bezpieczna, wadą z pewnością jest długi czas wykrywalności, ale chyba żaden szanujący się i ambitny kulturysta z takimi federacjami jak IFBB, czy innych na których w tym sporcie prowadzone są testy antydopingowe nie chce mieć nic wspólnego. Wiele lat temu świat obiegły badania wskazujące na mocniejsze działania mutogenne niż inne środki, więc  jeżeli w przyszłości chcemy mieć potomstwo warto zrezygnować z tego środku. Kolejną kwestią jest fakt że bardzo ciężko jest dostać oryginalny boldenon, w zdecydowanej większości to co dostajemy we flakonie nie jest boldenonem a zwykłym testosteronem,  lub innym tańszym środkiem ewentualnie zwykłym olejem. Warto korzystać z dobrych i sprawdzonych źródeł. Jeżeli twój diler nie jest wiarygodny lub szukasz sprawdzonej rozpiski saa, treningowej lub dietetycznej odezwij się za pomocą formularzu kontaktowego.

 

Witryna www.trenujzniedzwiedziem.pl używa plików cookies aby zapewnić użytkownikom wygodę korzystania z naszej witryny.
Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Polityka prywatności