5 prostych sposobów na przyśpieszenie metabolizmu

Oto kilka prostych patentów, które pomogą ci w zgubieniu kilku kilogramów, dojściu do dobrego zdrowia, samopoczucia i wymarzonej sylwetki, a oto one :

1: Przerwij dzień

Długie siedzące okresy przy biurku, lub przy oglądaniu telewizji spowalniają twój metabolizm. Badania wykazały że 10 minutowe przerwy na prostą aktywność, nawet taką jak np spacer, znacząco przyśpiesza tempo spalania glukozy przez organizm, obniżając przy tym poziom cukru we krwi.

2: Nieco chłodniej

Obniż termostat, lub ubieraj się lżej kiedy jest chłodno. Badania wykazały że chłodno zwiększa tempo przemiany materii ponieważ organizm będzie zużywał ją na ogrzanie,  znacznie więcej energii jest wykorzystywanych do ogrzania organizmu, niż do jego schłodzenia. m.in dlatego też w lecie zwykle mamy mniejszy apetyt niż zimą.

 

3: Zastosuj głodówkę

A teraz mój konik o którym pisałem już wcześniej kilka razy, poza zdrowotnymi aspektami wynikającymi z głodówki, takimi jak autofagia, czy regeneracja układu pokarmowego i treningu silnej woli, niesie ze sobą inne korzyści, takie jak, zwiększenie wrażliwości komórek na insulinę. Ja osobiście po dłuższej kilku miesięcznej przerwie od głodówek stosuje obecnie 24h post co dwa tygodnie, ale testowałem system IF, czyli 16h postu i 8 h spożywania pokarmu, i sprawdzał się również świetnie, Dla początkujących  polecam zastosowanie  prostego patentu,  jedz wczesną kolację np o 19, i późne śniadanie np o 11, dzięki temu uzyskasz 15h post. Na zagranicznych forach można przeczytać też o popularnym tam sposobie 5:2 którego jeszcze nie testowałem, ale polega on na tym że przez 5 dni w tygodniu jemy normalnie, a pozostałe dwa dni obcinam kalorie do 500. W przyszłym miesiącu przetestuję ten sposób i na pewno opiszę to na blogu.

4: Jedz taktycznie

Udowodniono że pikantne potrawy takie jak papryczka chili  z zawartością kapsaicyny, na krótko zwiększają uczucie sytości, i podnoszą tempo metabolizmu aż o 8%. Pokarmy bogate w błonnik i białko, działają podobnie, im więcej białka w diecie na redukcji tym organizm potrzebuje więcej energii na strawienie go, oczywiście wszystko z umiarem,  Mężczyznom nie radzę przekraczać 3g/kg, a kobietom 2g/kg masy ciała

5: Przetestuj trening hybrydowy

Zwiększysz tętno i wzmocnisz mięśnie dzięki temu 40 minutowemu spalaczowi opartemu na rutynie, stworzonemu przez badacza  M.Barmana. Wybierz 5 ćwiczeń siłowych które działają na główne grupy mięśni takie jak: przysiady, wiosłowanie, martwy ciąg, wyciskanie na ławce. I wykonuj trzy serie od 8 do 12 powtórzeń. Zamiast odpoczywać pomiędzy seriami, wykonuj 60 sekundowe ćwiczenia z obciążeniem ciała np: pajacyki, pompki, podciąganie. Chodzi o to by poruszać się w sposób ciągły bez żadnych przerw.

Witryna www.trenujzniedzwiedziem.pl używa plików cookies aby zapewnić użytkownikom wygodę korzystania z naszej witryny.
Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Polityka prywatności