3 najgorsze skutki stosowania sterydów!

3 najgorsze skutki stosowania sterydów!

Stosowanie sterydów anabolicznych SAA niesie za sobą wiele skutków ubocznych nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale też dla naszej psychiki. Nie jest to artykuł w którym wypisane są książkowe szkody jakie powodują te środki, ale artykuł ten pisany jest przez faceta który sam osobiście przetestował na sobie większość dostępnych środków, gdyby kilka lat temu ktoś powiedział mi że po zjedzeniu gówna nabiorę masy, to ja zjadłbym dwa, więc w stosowaniu dopingu nie szukałem półśrodków zwłaszcza w okresie kiedy startowałem w zawodach, trzymałem się w 100% dopiętej diety, robiłem badania a środków używałem z „głową” skutki stosowania wychodzą po latach, oczywiście były już zauważalne w trakcie stosowania, ale mechanizm iluzji i zaprzeczeń spełniał swoją rolę doskonale. Dziś jestem czysty od tych środków od prawie 2 lat. ( tak czysty bo sterydy uzależniają) ale często moi klienci chcą wejść na tzw ” bombę czego ja nie pochlebiam. I dla tych osób które się wahają jest skierowany ten artykuł, skutki uboczne stosowania sterydów opisane są  na przykładzie moim i osób które znam. 

 

1. Sterydy uzależniają 

Dosyć rzadka informacja którą możemy przeczytać na temat stosowania SAA, jednak jest ona w 100% prawdziwa, prze ok 4 lata życia stosowałem cyklicznie sterydy ( cykle 3-4 miesiące). O ile podczas stosowania środków czułem się świetnie, byłem silniejszy i większy, to samo odstawienie z powodu drastycznych skoków, a później spadków hormonów mimo sporej wiedzy i krótkich cykli doprowadzało mnie do depresji i czułem się okropnie, nie mogłem się doczekać następnego wejścia na bombę. Wielu moich znajomych kulturystów, nie potrafiło odstawić środków przez lata, jeden z nich który zdobywał wysokie tytuły totalnie ześwirował, inni mają problemy z używkami bo jak wiadomo jedno uzależnienie wyzwala drugie.

 

2. Wpływ na psychikę i Bigoreksja

Sterydy uwidaczniają i podkreślają nasze cechy męskie również psychiczne, dodają fałszywej pewności siebie mówi się że jeżeli jesteś „burakiem” to na „bombie” będziesz dwa razy większym burakiem, i to się da odczuć, często na „bombie” bywałem porywczy, chociaż raczej w tym okresie bez sterydów byłem opanowaną osobą, to podczas ich stosowania zdarzało mi się być agresywnym, i chamskim do tego stopnia że mój związek oraz relacje z ludźmi a nawet klientami się kończyły. Kolejną kwestią jest bigoreksja która jest bardzo częsta przy stosowaniu SAA, im więcej trenowałem i lepiej wyglądałem, stojąc w lustrze wydawało mi się że wyglądam fatalnie, gdzie otoczenie mówiło mi że jestem już „zbyt duży”. Pewnego razu startując w mistrzostwach śląska będąc wyczerpanym przed zawodami, zanim wszedłem do szatni zobaczyłem zawodnika, powiedziałem do brata ” stary wracamy stąd, ten facet wygląda zbyt dobrze nie mam szans z nim rywalizować ” oczywiście chłopak był z 15 kg lżejszy ode mnie i wyglądał gorzej, ale tak właśnie funkcjonuje umysł osoby z bigoreksją. Do tego warto dodać że sam proces odstawienia sterydów jest bardzo męczący i żmudny, często można nabawić się depresji często osoby w tym stanie popełniają samobójstwo lub wpadają w nałogi. Podczas schodzenia ze środków warto skorzystać z pomocy terapeuty. Wahania nastrojów podczas stosowania SAA są bardzo duże, i o ile na „bombie” funkcjonujemy w tym górnym zakresie, to po zejściu jesteśmy totalnie na dole, dlatego tak bardzo chcemy wrócić do poprzedniego stanu.

 

3. Wpływ na zdrowie fizyczne.

Po cyklach po kilku miesiącach moje badania zawsze były w „normie”, ale co wyjdzie za kilka lat nie wiem, myślę że z pewnością o dobre 10 lat skróciłem czas swojego życia na tej planecie. Skutki uboczne z którymi borykam się do tej pory pomimo odstawienia : problemy żołądkowe, problemy z koncentracją i pamięcią.
Podczas brania często występowały: problemy żołądkowe, problemy z pamięcią, arytmia serca, zbyt wysokie ciśnienie, zawroty głowy, osłabiona odporność.

 

Czy warto stosować sterydy ?

Jeżeli jesteś czynnym zawodnikiem sportów sylwetkowych  i ten sport jest całym twoim życiem tak jak moim kiedyś chcesz zdobywać tytuły to niestety nie ma innej drogi.

Jeżeli chcesz zrobić „1 cykl żeby poprawić trochę swoją sylwetkę ” to od razu o tym zapomnij po pierwsze nie masz wystarczającej wiedzy na ten temat, rozregulujesz swój cały system hormonalny, na pierwszym cyklu ciężko też nad sobą jest zapanować więc w mniejszym lub większym stopniu ucierpią też twoi najbliżsi, poza tym towar na rynku to z reguły syf ( tak wiem ty masz akurat dojście do dobrego towaru) te bajkę słyszałem setki razy. Po drugie poza masą tych skutków ubocznych nie zrobisz tylko cyklu bo jak pisałem wyżej to uzależnia, każdy kto bierze zaczyna z zamiarem jednego cyklu, a później dochodzi jeszcze jeden, to co się z nami dzieje na na cyklu, jak się czujemy, jak szybko rośniemy, wysokie libido pewność siebie to właśnie uzależnia, później dochodzą jeszcze inne środki itp. Sam miałem wziąć sobię tylko ” setkę metki”, a kilka lat później mieszałem 4 środki jednocześnie.

Ten sport nauczył mnie dyscypliny i pokory, ale zanim zacząłem brać to wyglądałem już „dobrze”, jeżeli nie jesteś w stanie przez kilka miesięcy w roku trzymać diety ani regularnie trenować, to sterydy nie załatwią za ciebie sprawy. Trzymać dietę tzn mieć wyliczone dokładnie makro w ciągu dnia liczyć każdą kalorie, a nie „starać się jeść to i to” jeżeli masz problem z podstawami tzn dieta i trening to sterydy nie załatwią za ciebie sprawy, a raczej narobią więcej szkód. Skutki uboczne stosowania sterydów na przestrzeni lat są ogromne, nikt nie planuje brać przez lata, ale tak samo większość narkomanów nie planowało obrania takiego kierunku, i większość zaczynało od zioła, nie ma ludzi którzy zaczynali od heroiny. 

Witryna www.trenujzniedzwiedziem.pl używa plików cookies aby zapewnić użytkownikom wygodę korzystania z naszej witryny.
Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Polityka prywatności